Nie mogło zabraknąć na Międzynarodowej Szkole Energetyki Jądrowej Grupy Badawczej „Materiały dla Energetyki”. Tym razem, wyjątkowo, to nie nasi badacze dzielili się wiedzą, ale zdobywali nową. Uczestniczyli bowiem w międzynarodowej szkole, w której mieli szansę wysłuchać ekspertów z zakresu energetyki jądrowej.

„Zainteresowanie tym tematem jest ogromne i z niedowierzaniem obserwujemy, jak mocno przyspieszył Program Pierwszej Elektrowni Jądrowej w Polsce” – powiedział nam lider grupy – dr Rafał Zybała.

Ważne stwierdzenie, które padło podczas spotkania, dotyczyło tworzenia nowych rozwiązań w taki sposób, by nie zmarnował się żaden Wat energii.

Nasi badacze pochwalili rewelacyjne wystąpienie Adama Rajewskiego, Wiceprezesa Zarządu Fundacji nuclear.pl, Polska. Jego tytuł brzmiał: „Od ambitnej prezentacji do synchronizacji: droga do budowy realnej elektrowni”.

„Poza uczeniem się czegoś nowego jednocześnie zacieśniamy więzi z naukowcami z NCBJ, który jest głównym organizatorem konferencji. Chcemy w niedalekiej przyszłości zacząć wspólnie realizować projekty, w tym niezwykle ważnym obecnie obszarze, jakim jest energetyka” – podsumował spotkanie dr Rafał Zybała.

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 22 maja 2023, 10:07|Categories: Aktualności, Centrum Materiałów Funkcjonalnych|Tags: |