Gorący wyścig czy gorący kartofel? – tak zaczyna się podcast o półprzewodnikach, bo do końca dekady branża półprzewodnikowa ma być warta… 1 bilion dolarów. O tym, czym są półprzewodniki, jak wyglądają, a nawet o tym, ile ich jest na świecie, a także o współpracy z tajwańskim ITRI dla TechStorie – podcaście radia TokFm – opowiada Piotr Cywiński, Lider Komercjalizacji i sprzedaży uw Łukasiewicz – IMiF (minuty: 7.43; 10.55; 37.40).

„Mamy doświadczenie w czymś, co można nazwać designem elementów półprzewodnikowych. (…) To jest know-how, który mamy in house, a w instytucie ITRI są możliwości prototypowania takich urządzeń, czyli my moglibyśmy je zaprojektować, a ITRI mógłby je niskoseryjnie wyprodukować i przetestować”.

P. J. Cywiński wypowiada się m.in. obok Roberta Tsao – tajwańskiego biznesmena, założyciela United Microelectronics Corporation (UMC), który przypomina, że to rząd Tajwanu sfinansował powstanie parku technologicznego, kształcił inżynierów na Zachodzie, aby zbudować półprzewodnikową siłę Tajwanu.

Więcej o tym niezwykle ciekawym temacie w odcinku podcastu: Wschodnia Dolina Krzemowa – 2:00 Sojusznicy i wrogowie – 8:50 Techsuwerenność Tajwanu – 12:22 Chiny – 27:36 Plany decouplingu USA – 30:13 Europa – 37:00

Zapraszamy do wysłuchania!

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 2 stycznia 2023, 13:24|Categories: Aktualności, Media|Tags: , , |