W USA wszystko jest rzeczywiście bardzo duże. Duże budynki, duże posiłki i napoje, a także duże oczekiwania. ;) Nic więc dziwnego, że Photonics West Exhibition to jednocześnie jedne z największych targów fotoniki na świecie. Nawet szyld w holu targowym SPIE jest ogromny.
Nasz zespół z Łukasiewicz – Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki, czyli badacze wraz z pracownikami z Działów Komercjalizacji i Marketingu, uczestniczy w tym niesamowitym wydarzeniu: konferencje, sesje plakatowe, targi – to wszystko jest na wyciągnięcie ręki.
Od dziś trwają targi dla branży. We wtorek rozpoczęły się sesje Quantum West i aplikacje kwantowe wraz z firmowymi reflektorami oraz otwarciem Photonics West i AR | VR | Wystawy RM.
W środę i czwartek z kolei kontynuacja programu branżowego z sesjami poświęconymi m.in. postępom technologii kwantowej. Wszyscy zainteresowani nowymi technologiami fotonicznymi, laserami, systemami światłowodowymi, komponentami, sprzętem, systemami lub komunikacją optyczną i detektorami muszą odwiedzić 1-poziomowe Centrum Moscone, gdzie firmy chwalą się swoim portfolio produktów i usług.
A my zajrzeliśmy na stoiska kilku obecnych na targach firm. To, które uznaliśmy za szczególnie interesujące, należy do firmy Materion, światowego lidera w dziedzinie rozwiązań optycznych powłok cienkowarstwowych. Naszą uwagę zwróciło interaktywne akwarium pokazujące, jak rozwiązania fotoniczne mogą skutecznie łączyć analizę i ochronę środowiska. Przy okazji porozmawialiśmy z Lisą Gagnon, Regionalnym Kierownikiem Sprzedaży, która powiedziała nam, że jej ulubioną długością fali jest 1064 nm, a to dlatego, że jest niewidoczna w podczerwieni, ale też jest najczęściej spotykana i wykorzystywana w wielu różnych zastosowaniach.
Aby budować relacje i „fotoniczną przyjaźń”, EPIC organizuje kilka bardzo ciekawych spotkań networkingowych, a nawet biegowych, jak np. bieg na 5 mil ulicami San Francisco. Bierzemy również udział w tych wydarzeniach, aby zmaksymalizować networking i przybliżyć nasz Instytut szerokiemu gronu odbiorców fotoniki!
W ramach podsumowania całego wydarzenia Maciej Kamiński, nasz badacz, powiedział: „Z naszego punktu widzenia najciekawszymi sesjami były te dotyczące nowoczesnych przyrządów na bazie azotku galu oraz zaawansowanych technik wytwarzania nanostruktur. Ogromne wrażenie wywarła na nas obecność tak dużej liczby naukowców zajmujących się tymi tematami na całym świecie. Wśród wygłoszonych referatów znaleźliśmy inspiracje do podejmowania kolejnych wyzwań technologicznych. Wartościowym dopełnieniem konferencji była również wystawa producentów przyrządów, systemów i urządzeń z całej branży”.