W dniach 18-20 listopada odbyło się Studenckie Seminarium Naukowe Mikroelektroniki w Konopnicy organizowane przez Politechnikę Łódzką. Jest to cykliczne wydarzenie z długą tradycją (tegoroczna edycja była 21.!), podczas którego studenci, doktoranci i członkowie kół naukowych mają możliwość przedstawienia wyników realizacji swoich prac naukowych i projektów.

W tym roku, oprócz studentów i doktorantów z Politechniki Łódzkiej, Politechniki Warszawskiej i Politechniki Lubelskiej, po raz pierwszy do grona uczestników dołączyli doktoranci i młodzi pracownicy naukowi z Łukasiewicz – IMiF.

Doktoranci wdrożeniowi, mgr inż. Oskar Sadowski i mgr inż. Jarosław Tarenko, przedstawili wyniki swoich dotychczasowych prac dotyczących różnych aspektów technologii wertykalnych przyrządów na bazie azotku galu, uzyskanych w trakcie realizacji projektu EnerGaN (współfinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju). W wydarzeniu uczestniczyli również dr inż. Andrzej Taube, Lider Obszaru przyrządów na bazie GaN, promotor pomocniczy doktorantów, oraz mgr Magdalena Zadura, młody pracownik naukowy, współautorka obydwu prezentacji.

Wszystkie prezentacje były bardzo ciekawe i dotyczyły różnych aspektów mikro i optoelektroniki, np. problemów złącz światłowodowych, konstrukcji układów do badania zjawiska gigantycznego magnetooporu, symulacji kwantowych struktury pasmowej nanorurek krzemowych czy projektu skafandra przeznaczonego do wypraw arktycznych!

Bardzo się cieszymy, że nasi młodzi doktoranci, Jarosław Tarenko i Oskar Sadowski, zdobyli pierwsze i drugie miejsce w konkursie na najlepszą prezentację doktorantów!

Łukasiewicz – IMiF ufundował drobne upominki dla wszystkich uczestników i nagrody dla autorów najlepszych prezentacji, wręczone przy ognisku po zakończeniu sesji naukowych podczas podsumowania tegorocznego seminarium.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom świetnych i ciekawych prezentacji, a organizatorom dziękujemy za stworzenie miłej, serdecznej i inspirującej atmosfery podczas wydarzenia. Do zobaczenia za rok podczas kolejnej edycji!