Jesteśmy na Tajwanie – rozmawiamy o przyszłej współpracy i wspólnych interesach z lokalnym przemysłem. Reprezentuje nas Piotr Cywiński, Kierownik Działu Komercjalizacji, wraz z naszymi przyjaciółmi z Łukasiewicz – KOMEL, Jakubem Bernattem i Emilem Królem.

W poniedziałek nasi przedstawiciele wypuścili w niebo lampion, który ma przynieść powodzenie biznesowym przedsięwzięciom Łukasiewicza. Trzymamy kciuki za spełnienie życzenia. Następnie odwiedzili dwie szczególnie interesujące firmy:

– Sentec Group zajmującą się technologią LTCC oraz elektroniką na bazie GaN i SiC dla m.in. silników elektrycznych.

– HCMaterial, która jest światowym liderem w opracowywaniu i dostarczaniu nowoczesnych materiałów do produkcji baterii dla pojazdów elektrycznych. HCMaterial pracuje nad materiałem akumulatorowym LMFP, a jej klientami jest wielu światowych producentów pojazdów (m.in. Volvo, Ford lub GM).

We wtorek rano przedstawiciele Łukasiewicza spotkali się z zarządem PSMC, firmy produkującej elementy półprzewodnikowe dla urządzeń mocy, która jest szósta na świecie pod względem udziału rynku półprzewodnikowego. Następnie jeszcze wizyta w Taiwania Capital, aby zbadać możliwości inwestowania w polski sektor spin-off high-tech.

Na koniec dnia zespół podpisał memorandum o współpracy z tajwańską firmą headhunterską 360d Group Headhunting, aby stymulować wymianę pracowników z branż zaawansowanych technologii.

Dzisiaj z kolei rozpoczęło się Tajwańsko-Polskie Forum Technologiczne Power-Electronics. Nasz Kierownik Działu Komercjalizacji wygłosił właśnie prelekcję pt. „R&D Commercialization at Łukasiewicz – challenges and perspectives”.

…Ale podróże służbowe to nie tylko biznes. Nasz zespół ma szansę obcować z nowoczesnymi technologiami, tajwańską gościnnością i doskonałą kuchnią. Wkrótce więcej postów z naszej podróży służbowej na Tajwan, bądźcie tu z nami!

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 1 grudnia 2022, 09:46|Categories: Aktualności, Konferencje|Tags: |