Dr Sylwia Kozdra miała bardzo pracowite lato, a to dlatego, że uczestniczyła w pięciu konferencjach odbywających się w kilku miastach w Europie i USA. W Pradze podczas konferencji CHISA poznała Christine Grant, która wygłosiła interesujący wykład na temat rozwoju technologii chemicznej, inżynierii procesowej i udziału kobiet w nauce.

W tym samym pięknym mieście miała okazję spotkać się z innymi „kobietami STEM” z całego świata, by wspólnie podzielić się swoimi doświadczeniami. Podczas tego samego wydarzenia nasza naukowczyni opowiedziała publiczności o sposobach poprawy właściwości stałych elektrolitów polimerowych stosowanych w akumulatorach litowo-jonowych.

Podczas kolejnej konferencji, również w Pradze, Sylwia Kozdra poznała Rafała Porębę (Institute of Macromolecular Chemistry | IMC · Controlled Polymer Synthesis) oraz Prof. Dr. Holgera Schönherra (University of Siegen Physical Chemistry).

 

Więcej o wynikach ostatnich badań naszej badaczki tutaj.

 

Dr Kozdra poleciała również do Monterey w Kalifornii, aby wziąć udział w 2022 International Conference on Frontiers of Characterization and Metrology for Nanoelectronics, aby wygłosić prezentację w imieniu dra Pawła Piotra Michałowskiego, również naszego naukowca. Z powodu zmiany strefy czasowej doktor nie mogła spać, więc wczesnym rankiem cieszyła się samotnymi spacerami po plaży. (Piękne zdjęcia w grafice)! Ale – z drugiej strony – miała okazję (i wykorzystała ją!) poznać wiele osób, m.in. z IMEC. Dr Kozdra to osoba, która z każdej konferencji wraca z wartościowymi kontaktami – być może już niedługo możemy spodziewać się owocnej współpracy…

 

To jeszcze nie wszystko! Ponieważ nasza badaczka ciężko pracuje, pojawiła się również w Stuttgarcie – malowniczym mieście otoczonym wzgórzami i winnicami – aby wziąć udział w sesji posterowej, by zaprezentować wyniki badań nad obliczeniami teorii funkcjonału gęstości dla MoS2.

 

Ostatnia konferencja odbyła się w Krakowie – mowa o IEEE International Conference on Nanomaterials: Application & Properties, w której dr Kozdra uczestniczyła wraz z kolegami z zespołu: dr. Pawłem Michałowskim i Adą Wójcik. Sylwia zaprezentowała tam swoją pracę zatytułowaną „MoS2 Oxidation Effect: Theoretical and Experimental Studies”. Nasz zespół zobaczył się również z Yurym Gogotsim, z którym współpracuje od końca 2020 roku (temat: charakterystyka SIMS MXenes). „Wspaniale było wreszcie porozmawiać twarzą w twarz!” – powiedział Paweł Michałowski.

Podziel się ze znajomymi!

Published On: 6 października 2022, 09:39|Categories: Aktualności, Charakteryzacja Materiałów i Przyrządów, Grupy Badawcze, Konferencje, Publikacje|Tags: , |